Meer informatie proefopstelling Fectum
Bewoner
Area heeft de bewoners van 61 geselecteerde woningen aangeschreven of ze in aanmerking willen komen voor een proefopstelling van Fectum. Alleen bewoners van deze aangeschreven adressen kunnen hierop reageren.
We zoeken een woning met enthousiaste bewoners die mee wil werken met deze proef. De bedoeling is om het gasverbruik (en elektra) te kunnen vergelijken met die van de afgelopen jaren. Ook de resulaten van de proefwoningen bij andere Lente corporaties worden vergeleken.
We zoeken dus bewoners:
- Waar de afgelopen jaren niets is veranderd of gaat veranderen in gezinssamenstelling of andere redenen waardoor energieverbruik wisselt. Dan pas kunnen we goed de nieuwe installatie met de bestaande installatie vergelijken.
- Die het niet erg vinden dat er af en toe wat mensen komen kijken en het niet erg vinden dat het systeem wordt gemonitord.
- Woning moet voorzien zijn van slimme meter voor monitoring. Bewoner kan middels app meekijken naar de meetgegevens van de eigen woning.
- Er worden tijdelijk, op een nette manier en in overleg met de bewoner kabels gelegd vanaf de thermostaat in de woonkamer en voorzolder naar de meterkast.
Installatie
De installatie van Fectum wordt naast de bestaande cv-ketel geplaatst en bestaat uit:
- Vier zonnecollectoren en een voorraadvat.
- De collectoren zijn 2 x 2m en worden op het dak gelegd.
- De warmte wordt opgeslagen in het voorraadvat van rond 60 cm bij 130 cm. Dit voorraadvat kan rechtop naast de ketel staan of liggend achter het knieschot op zolder worden geplaatst.
- Er wordt ongeveer twee jaar gemonitord en geanalyseerd
- Het installeren duurt ongeveer anderhalve dag.