Deelname en aanleg

Veel gevraagd over Deelname en aanleg

Ik heb eerder (2015-2017) meegedaan met de zonnepanelen en heb er nu al 6 of 8 liggen. Krijg ik er nu panelen bij?

Algemeen

Het aantal zonnepanelen wordt niet aangevuld wanneer deze gelegd zijn. 

Je mag zelf ook geen zonnepanelen (laten) bijleggen, dit i.v.m. garantie bij storingen of defecten. Het systeem in ingeregeld op het aantal panelen wat er ligt. Wanneer je gaat bijplaatsen dan moeten ook de omvormers en de leidingen aangepast worden, daarom wordt het niet toegestaan. We doen geen aanpassingen aan bestaande installaties. 

Hoe worden de zonnepanelen geplaatst? Ontstaat er schade aan mijn dak?

Algemeen

De montage gebeurt bovenop de bestaande dakbedekking, zowel bij een plat dak als bij een pannendak. Bij een plat dak gebruiken we steunen, bij een pannendak wordt een rails door middel van haken aan de dakconstructie bevestigd. Daar zitten de zonnepanelen aan vast. Wel zal er één kleine doorvoer gemaakt worden om de stroomkabel naar binnen te brengen. Die doorvoer maken we uiteraard goed waterdicht.

Wanneer worden er bij mijn woning zonnepanelen geplaatst?

Algemeen

De afgelopen jaren heeft Area flink geïnvesteerd in zonnepanelen voor bestaande woningen. Nu er veranderingen zijn in de politiek, regelgeving en netcapaciteit, passen we onze strategie aan.  

We leggen niet meer standaard zonnepanelen aan.
Bij elk project, nieuwbouw en verduurzaming, kijken we naar de energiebehoefte van de woning. Ons doel is om voldoende energie op te wekken voor eigen gebruik, zonder veel terug te leveren aan het net. Bij netcongestie kan het zelfs voorkomen dat we minder of geen zonnepanelen plaatsen.  

We hebben inmiddels op bijna alle geschikte daken zonnepanelen geïnstalleerd.
In 2024 hebben we de laatste panelen op individuele woningen geplaatst.
Nieuwe, individuele, verzoeken voor zonnepanelen op bestaande woningen behandelen we niet meer, ook niet bij mutaties van bewoners.
We doen ook geen uitbreidingen op bestaande installaties en we halen ook géén zonnepanelen van daken af. 

Ik huur een appartement of een woning in gestapelde bouw (woningen boven elkaar). Kan ik zonnepanelen krijgen?

Algemeen

Area heeft op veel appartementencomplexen en flats al zonnepanelen geplaatst.
Wanneer een complex een Vereniging van Eigenaren (VvE) is, dan zijn er (juridisch eigendom en verzekerings-) problemen met het leggen van zonnepanelen. Daarom kan Area daar nog geen zonnepanelen leggen.
We leggen zoveel zonnepanelen als nodig is voor elektraverbruik van de algemene voorziening van het appartementengebouw. Op deze manier worden de service kosten voor deze algemene voorzieningen lager. Is er dan nog voldoende dakoppervlak over dan leggen we zonnepanelen voor de woningen en waar mogelijk voor individueel gebruik.