Deelname en aanleg

Veel gevraagd over Deelname en aanleg

Wat moet ik doen als de zonnepanelen niet (goed) werken?

Algemeen

Controleer eerst zelf het systeem op storingen.

Je bent zelf verantwoordelijk om het systeem regelmatig op storingen te controleren. Eventueel misgelopen opbrengsten worden niet vergoed.
Heb je alle bovengenoemde stappen gecontroleerd en kom je er dan nog steeds niet uit?

Bel dan met 100% Zonnig, zij zorgen ervoor dat het probleem wordt opgelost.
100% Zonnig is bereikbaar via telefoon: 0413-388048. Je kunt ook het serviceformulier invullen via de website van 100% Zonnig.

Waarom zonne-energie en hoe werkt het?

Algemeen

De zon is een gratis energiebron. Door het daglicht dat op een zonnepaneel schijnt, wordt er elektriciteit opgewekt. Die elektriciteit kan gebruikt worden voor jouw woning. 

Hoe werkt het?
Wanneer je zonnepanelen op het dak hebt, wordt elektriciteit opgewekt in zogenaamde ‘gelijkstroom.’ In woningen gebruiken wij wisselstroom. Het omzetten van gelijkstroom naar wisselstroom gebeurt door een omvormer. Zo verlaag je de kosten van jouw elektriciteitsrekening en draag je bij aan het milieu door verlaging van de CO2 uitstoot.
De omvormer wordt zo dicht mogelijk bij de zonnepanelen geplaatst, liefst op zolder. Je gebruikt de opgewekte  stroom zelf of je levert deze terug aan het elektriciteitsnet. Zo heb je op een zonnige dag waarop  je thuis bent, de opgewekte zonne-energie direct gebruikt. Je hoeft dan geen elektriciteit van het net af te nemen. Op de dagen dat de zon schijnt en je niet thuis bent, gaat er veel energie terug naar de energieleverancier.

Ik heb een vraag over de omvormer van de zonnepanelen.

Algemeen

  • Gebruikershandleiding omvormer zonnepanelen.

  • Waar komt de omvormer te hangen?
    De omvormer komt nooit in een leefruimte (zoals een slaapkamer) te hangen. Als het mogelijk is, komt de omvormer:
    - Op zolder
    - In de buurt van de wasmachineaansluiting of de CV ketel
    - Aan de kant van het dak waar de panelen komen te liggen
    - Boven de meterkast

    Maakt de omvormer lawaai?
    De omvormer maakt weinig geluid. Omdat 's nachts de zon niet schijnt, werkt hij 's nachts niet en ontstaat er dan dus helemaal geen geluid. 

    Bestaat er een kans dat de omvormer van zonnepanelen een beveiligingslek oplevert?
    Nee, dat is bij Area niet het geval. Dit geldt namelijk alleen voor omvormers die je op afstand kunt instellen (dus ook uitzetten). Onze bewoners Area loggen in op een website van SAJ waar ze de opbrengsten kunnen zien. 

  • Hoe kan ik zien of de panelen en de omvormer werken? 
    Als je bovenop de omvormer tikt, gaat het lampje van het metertje op de voorkant werken. Je kunt daar de standen aflezen. Noteer deze en kijk na een poosje nog een keer. NB: 's nachts werkt de omvormer niet omdat er dan geen zonlicht is die elektra op kan wekken. Op de voorzijde van de omvormer zit een sticker met informatie hierover. Je bent hiervoor zelf verantwoordelijk.

Hoe kan ik de app voor de zonnepanelen downloaden of installeren?

Algemeen

Als de zonnepanelen geïnstalleerd zijn, dan moet je je eerst registreren. Daarna kun je de app downloaden. Klik hier voor de instructie voor het installeren van de app voor zonnepanelen.

Gaat het om zonnepanelen op je nieuwbouwwoning, of heeft de renovatie plaatsgevonden de afgelopen 12 maanden? 
Geef dit dan door bij het melden van je vraag of klacht. Dit i.v.m. garantie bij de aannemer die ze gelegd heeft. 

Voorbeeldmail aan huurder 
Wij hebben een monitoringsaccount voor u aangemaakt zodat u uw zonnepanelen installatie kunt monitoren.
U kunt inloggen op: https://fop.saj-electric.com/saj/login.
  
Uw inlog gegevens zijn:
Login: (mailadres)
Wachtwoord:123456 (Vergeet niet om het wachtwoord aan te passen!)
 
Met deze gegevens kunt u ook inloggen in de Esolar Air app op uw smartphone/tablet.

Let op:
woon je in een van de volgende woningen?
Chrysantenstraat, Gladiolenstraat, Leeuwenbekstraat, Riddersporenstraat, Rozenstraat, Verbenastraat, Violenstraat.
Dan geldt bovenstaande instructie niet. Voor jou is deze instructie van toepassing. 

Woon je in de Kersengaarde? Dan bestaat er geen mogelijkheid om de zonnepanelen uit te lezen. 

Er zit een vogelnest onder mijn zonnepanelen, wat kan ik doen?

Algemeen

Een vogelnest kan geen schade veroorzaken aan de zonnepanelen of de bedrading.  
Het beste is om deze gewoon te laten zitten. Zeker tijdens het broedseizoen. 
Wil je het nest toch weg hebben en is het lastig bereikbaar? Schakel dan een professioneel bedrijf in om het nest veilig te laten verwijderen. De kosten zijn voor eigen rekening. 

Ik heb eerder (2015-2017) meegedaan met de zonnepanelen en heb er nu al 6 of 8 liggen. Krijg ik er nu panelen bij?

Algemeen

Het aantal zonnepanelen wordt niet aangevuld wanneer deze gelegd zijn. 

Je mag zelf ook geen zonnepanelen (laten) bijleggen, dit i.v.m. garantie bij storingen of defecten. Het systeem in ingeregeld op het aantal panelen wat er ligt. Wanneer je gaat bijplaatsen dan moeten ook de omvormers en de leidingen aangepast worden, daarom wordt het niet toegestaan. We doen geen aanpassingen aan bestaande installaties.