Koningin Máxima op bezoek in het Kloosterkwartier
Op woensdag 3 september bracht Koningin Máxima een bezoek aan het Kloosterkwartier in Veghel. Op deze bijzondere plek komen verleden en toekomst samen. Waar vroeger de Zusters Franciscanessen woonden, groeit nu een levendige wijk waar mensen wonen, zorg krijgen en elkaar ontmoeten.
Ontvangst door de Zusters
De Koningin werd warm welkom geheten door de 18 zusters die nog altijd in Veghel wonen. In de jaren vijftig waren er ruim 500 zusters actief in onderwijs en zorg. Vandaag de dag zetten de zusters hun idealen op een nieuwe manier voort. Koningin Máxima nam de tijd om hen persoonlijk te begroeten en sprak haar waardering uit voor hun keuze om hun erfgoed open te stellen voor de gemeenschap.

Leven en ontmoeten
Tijdens de rondleiding kreeg de Koningin een beeld van het dagelijks leven in het Kloosterkwartier. Ze bezocht onder andere de wasserij en de ontmoetingsruimte, waar buurtbewoners samenkomen voor een praatje of een spelletje biljart. Ook ging Koningin Máxima in gesprek met vertegenwoordigers van Area, gemeente Meierijstad, BrabantZorg, Sociaal Werk Meierijstad, buurtverbinders en Zenzo Maatschappelijk Vastgoed. Zij vertelden hoe zij samen bouwen aan een wijk waar wonen, zorgen en ontmoeten elkaar versterken.
Oude idealen in een nieuw jasje
Het Kloosterkwartier is meer dan alleen een woonplek. Het is een gemeenschap waar mensen naar elkaar omkijken. De waarden van de Zusters Franciscanessen - samen zorgen en samen leven - staan daarbij centraal. Koningin Máxima benadrukte hoe belangrijk dat is, zeker in een tijd waarin eenzaamheid en woningnood een grote rol spelen. Met haar bezoek liet de Koningin zien hoe waardevol het Kloosterkwartier is.
Foto's: Shanti Verhoeven