Circulaire sloop Violierstraat gestart

Aan de Violierstraat, vlak bij het centrum van Uden, komt een nieuwe woonplek. Op de plek waar vroeger een garagebedrijf en later een fietsenwinkel zat, bouwt Area 44 huurappartementen. Hendriks Coppelmans is al druk met de voorbereidingen. De sloop van het oude gebouw is begonnen en later dit jaar start de bouw van de nieuwe woningen.

Impressie bouw ViolierstraatCirculaire sloop gestart
De sloop gebeurt in opdracht van Hendriks Coppelmans door het sloopbedrijf Gebr. Van den Brand en Van Oort. Het gebeurt zo veel mogelijk circulair. Dat betekent dat materialen gescheiden, hergebruikt en gerecycled worden. Van het betonpuin wordt bijvoorbeeld nieuw beton gemaakt. Zo besparen we CO₂ en gebruiken we minder nieuwe grondstoffen. De sloop duurt ongeveer tot december.

Sociale huur en vrije sector huur
Na de sloop start direct de bouw van de appartementen. De woningen komen binnen de bestaande grenzen van de Violierstraat, Pioenroosstraat en Lupinestraat. Het gaat om 36 appartementen (2- en 3 kamers) voor bewoners van Area, waarvan 6 voor een maatschappelijke doelgroep. De overige 8 appartementen (3 kamers) zijn geen eigendom van Area en zijn privé eigendom van een andere partij.

Alle appartementen zijn levensloopbestendig. Dat betekent dat ze geschikt zijn voor jong én oud, nu en in de toekomst. De appartementen zijn zo ontworpen dat ze goed passen in de buurt en zorgen voor een fijne leefomgeving.

“We zijn trots dat we op deze plek in Uden nieuwe, duurzame woningen kunnen bouwen. Dit project laat zien hoe we samen met onze partners werken aan betaalbaar wonen én een betere leefomgeving. Door te kiezen voor circulair slopen en bouwen, zorgen we niet alleen voor fijne woningen, maar ook voor een toekomst die groener is voor iedereen.” aldus directeur-bestuurder Patrick Barské.

De bouw is naar verwachting klaar rond de jaarwisseling van 2026/2027. De woningen van Area worden verhuurd via https://www.thuispoort.nl. Meer informatie over het project vind je hier.

Duurzaam bouwen als uitgangspunt
Duurzaamheid staat centraal in dit project. Area stelde bij de aanbesteding een speciaal budget beschikbaar voor slimme, duurzame oplossingen. Zo wordt er bij de bouw gebruikgemaakt van: circulair beton, circulaire gevelstenen, biobased gevelisolatie, houten gevelbekleding en een groen
sedumdak.